Çaji që i vret parazitët dhe pastron organizmin prej helmeve

  • 24 shtator 2019 - 08:14
Çaji që i vret parazitët dhe pastron organizmin prej helmeve

Tashmë edhe shkencëtarët e kanë konstatuar që ndihmon në parandalimin dhe shërimin e kancerit dhe demencës. Kurkuma ndikon që helmet prej organizmit të njeriut të largohen më lehtë.

Mund ta përdorni edhe si ilaç për shërimin e mundimeve, por edhe sëmundjeve tjera. Përgatiteni këtë ilaç, sepse shëron më shumë se pesëdhjetë sëmundje. Përbërësit: -gjysmë lugë xhenxhefil -gjysmë lugë kanellë -gjysmë lugë karafil të tharë -1/6 e lugës kurkumë -1.5 gotë ujë -gjysmë gote qumësht -pak mjaltë. Përzieni gjithçka dhe shtoni një gotë e gjysmë ujë. Krejt i përzieni mirë dhe sipas dëshirës mund t'i shtoni qumësht të ngrohtë. Çajin ta pini gjatë ditës në sasi të pakufizuara.

(Kosova Sot Online)