Shurupi shtëpiak eliminon problemin me sinuset

  • 02 janar 2020 - 12:54
Shurupi shtëpiak eliminon problemin me sinuset

Dhimbjet e kokës, hunda e bllokuar, problemet me frymëmarrjen, janë vetëm disa nga simptomat e inflamacionit të sinuseve. Këtë problem shëndetësor mund ta zgjidhni me shurupin shtëpiak, i cili përgatitet shumë lehtë. Bëjeni këtë preparat natyral dhe lirohuni nga simptomat e pakëndshme të inflamacionit të sinuseve, transmeton gazeta Kosova Sot Online. 

Përbërësit:

- 50 gramë rrepë të grirë,

-  20 gramë xhenxhefil të grirë,

-  20 gramë çikore,

-  1 lugë çaji kanellë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i qitni në blender dhe i përzini mirë. Pas kësaj, masën e qitni në një kavanoz të qelqtë dhe e mbyllni mirë. Mbajeni kavanozin në një vend me dritë për dhjetë ditë dhe tundeni kohë pas kohe. E konsumoni nga një lugë të vogël me këtë shurup në lukth të zbrazët, së paku gjysmë ore para shujtës së parë.

(Kosova Sot Online)