Receta që shëron inflamacionin në fyt dhe bajamet

  • 14 shkurt 2020 - 13:18
Receta që shëron inflamacionin në fyt dhe bajamet

Nëse vuani nga dhimbjet në fyt dhe dhimbjet nga bajamet, atëherë dhimbjeve u ka ardhur fundi! Në vijim ju paraqesim ilaçin natyral për shërimin e këtyre sëmundjeve. Ajo që është e veçantë për këtë recetë është se ndikon shumë shpejt.

RECETË

Nevojiten 80 gr fara qimnon dhe t'i shtoni në 200 ml ujë dhe të vlojnë për 15 minuta. Masës së fituar ia shtoni edhe 50 ml ujë dhe e zieni përgjithësi. Masën e hiqni nga ngrohja dhe aty shtoni edhe një lugë verë konjak. KONSUMIMI: Masën e pini çdo 30 minuta, nga një lugë. Në fakt, pas vetëm 60 minutave dhimbja do të largohet. E, i gjithë ky shërim nuk do të zgjasë më shumë se katër orë.

(Kosova Sot Online)