Lëngu që shëron kancerin

  • 25 shkurt 2020 - 12:51
Lëngu që shëron kancerin

Kjo pije përmban gjithçka që është e nevojshme për një shëndet të përsosur.

Përbërësit 

 2 mollë të madhësisë mesatare - 3 pjesë selino - 1 trangull - xhenxhefil të qëruar - gjysmë limoni me lëvore - 150 gramë majdanoz - 60 gramë spinaq.

Përgatitja

Të gjithë përbërësit e përmendur i preni në sasi të imëta, i përzieni e më pas i hidhni në blender. Ky lëng ndikon te dhimbjet dhe problemet me shtypjen e lartë të gjakut, problemet me lëkurë, astmë, eshtra, tretje. Pos kësaj, ky lëng ndikon si masë parandaluese ndaj kancerit të gjirit, mushkërive, mëlçisë dhe zorrës së trashç, ul nivelin e kolesterolit të ulët dhe ndihmon në humbjen në peshë. Nëse nuk jeni mësuar në konsumimin e lëngjeve natyrale, mund të ndodhë që në herë të parë të mos ju pëlqejë shija, por mund ta përmirësoni shijen duke shtuar mollë tjetër.

(Kosova Sot Online)