Humbni 3 kilogramë për 3 ditë!

  • E.K /
  • 15 korrik 2020 - 15:05
Humbni 3 kilogramë për 3 ditë!

Nuk mund të jetë më e thjeshtë: hani ushqim të freskët të papërpunuara për tri, shtatë ose dhjetë ditë.

KAFJALLI

Koha e përsosur për kafjall midis orës 7 dhe 9. Filloni me dy gota ujë dhe pak lëng të freskët të limonit për ta pastruar organizmin. Ta pini ngadalë për të ndihmuar me absorbimin e materieve ushqyese. Për kafjall shtoni edhe ndonjë lëng të shtrydhur.

DREKA

Koha e përsosur për drekë midis orës 12 dhe 14. Do të duhej të ishte shujta më e fortë, me plot perime të gjelbra, sallatë dhe perime.

DARKA

Koha e përsosur për darkë midis orës 18 dhe 20. Rregulli i artë është të mos hani pas orës 20. Krejt çka e hani pas kësaj ore mbetet në organizmin tuaj, fermentohet, shndërrohet në yndyrë dhe shkakton mbipeshën. Darka është koha kur duhet të hani yndyra të shëndetshme në mënyrë që organizmi t'i përpunojë derisa flini. Provoni që për shujtë të përfshini farat, salcat për sallatë dhe frutat me lëvore të fortë. Pini së paku 2 litra ujë,

(Kosova Sot Online)