Pini këtë lëng çdo mëngjes, shtresat dhjamore rreth stomakut do të zhduken

  • A.P /
  • 10 gusht 2020 - 15:06
Pini këtë lëng çdo mëngjes, shtresat dhjamore rreth stomakut do të zhduken

Për kilogramët shtesë përreth stomakut shpeshherë janë fajtorë zorrët dembele, që parandalojnë shkrirjen e shtresave dhjamore dhe eliminimin e papastërtive nga organizmi. Nutricistët theksojnë se ekziston zgjedhje, dhe atë krejt e thjeshtë. Përgjigja gjendet në koktejin e shëndetshëm, i cili do të duhej ta zëvendësonte kafjallin, e përgatitet shumë lehtë dhe thjesht.

RECETA:

Nevojitet që gjashtë kumbulla të thata t'i përzieni me 100 mililitra ujë të valuar, i mbuloni dhe e lini dhjetë minuta të qëndrojnë. Për këtë kohë në tepsi shtoni dy lugë flluska, një lugë fara të bluara të lirit dhe po aq kakao. Derdhni edhe 300 mililitra kefir dhe i përzieni mirë. Kumbullat i preni imët dhe i shtoni në masën paraprake, e më pas koktejin e lini të qëndrojë gjatë natës për ta konsumuar në mëngjes, në lukth të thatë. Pas vetëm një muaj të konsumimit të këtij lëngu, do të humbni tre deri në pesë kilogramë dhe atë në hapësirën përreth stomakut. Jo vetëm se do të humbni në peshë, por edhe teni juaj do të jetë më i bukur, kurse flokët dhe thonjtë do të forcohet.


(Kosova Sot Online)