Përzieni tre përbërës dhe parandalojeni kancerin

  • E.K /
  • 12 gusht 2020 - 11:25
Përzieni tre përbërës dhe parandalojeni kancerin

Mjekja amerikane Carolyn Anderson thekson se e di recetën për shërimin e kancerit. Receta bazohet në traditën dymijë vjeçare në Indinë lindore, e cila vërtetohet nga hulumtimet perëndimore. Anderson thekson se nëse përzierja konsumohet në baza ditore, rreziku pothuajse mund të largohet i tëri.

Receta

Përzieni ¼ e lugës kurkumë me gjysmë luge vaj ulliri dhe shtojini piper të zi. Përbërësit i përzieni në gotë dhe mund ta konsumoni ashtu si është, ose mund ta shtoni në sallatë dhe ta përzieni në gjellë të ndryshme. Nëse e shtoni në gjellë të ziera, shtojeni krejt në fund. Dr. Anderson thekson se kjo përzierje është e rëndësishme për parandalimin e kancerit dhe shkatërron qelizat kancerogjene, kurse përzierja mund të përdoret për çdo ditë.

(Kosova Sot Online)