Receta e çuditshme për humbje në peshë

  • E.K /
  • 08 October 2020 - 11:43
Receta e çuditshme për humbje në peshë

Nëse edhe ju jeni nga ata persona që keni shtuar në peshë, sidomos gjatë festave të fundvitit, atëherë kemi recetën duhur për juve.

RECETA PËR MELHEMIN PËR HUMBJE NË PESHË

PËRBËRËSIT

125 gramë rrikë, 3 limonë, 3 lugë mjaltë.

PËRGATITJA DHE PËRDORIMI

Përzieni në blender 125 gramë rrikë. Merrni tre limonë, i preni, i hiqni farat prej tyre dhe së bashku me lëvore i bluani dhe i përzieni me rrikë. Aty shtoni tri lugë mjaltë dhe gjithçka përzieni mirë. Këtë melhem ta ruani në kavanoz të mbyllur në frigorifer. Merreni nga një lugë melhem, dy herë në ditë me shujta.

(Kosova Sot Online)