Cilat janë shenjat dhe simptomat e pneumonisë?

  • A.P /
  • 22 janar 2021 - 15:18
Cilat janë shenjat dhe simptomat e pneumonisë?

Pneumonia është një infeksion në njërën ose të dy mushkëritë e shkaktuar nga bakteret, kërpudhat dhe viruset. Infeksioni shkakton inflamacion të qeseve të ajrit në mushkëritë tuaja, të njohura zakonisht si alveola. Lëngu ose qelbja në alveola mund të shkaktojë vështirësi në frymëmarrje si dhe ethe, kollë dhe dridhura.

Pneumonia ndodh zakonisht tek foshnjat dhe njerëzit e moshuar që janë mbi 65 vjeç pasi kanë një sistem të dobët imunitar. Është një gjendje e rrezikshme për jetën dhe për këtë arsye duhet të vizitoheni menjëherë tek një mjek nëse përjetoni simptomat si dhimbje gjoksi, gulçim, kollë, lodhje, ethe dhe dridhura, të përziera dhe të vjella.

Cilat janë shenjat dhe simptomat e pneumonisë?

# Kollitja

# Dhimbje muskulore

#Nauze dhe të vjella

# Rritja e ritmit të frymëmarrjes

# Shkurtësia e frymëmarrjes

Çfarë ushqimi duhet të hani në pneumoni?

Pneumonia është gjithashtu një ndërlikim serioz i COVID-19. Tek njerëz me pneumoni, COVID-19 mund të zhvillojë sindromën akute të distresit respirator (ARDS), e cila mund ta bëjë të vështirë marrjen e frymëmarrjes. Në raste të tilla, pacientët mund të kenë nevojë për ventilim mekanik për t’i ndihmuar të marrin frymë.

Mos harroni se asnjë ilaç shtëpiak dhe ushqime nuk mund të kurojnë pneumoninë. Ka nevojë për trajtim në spital me ilaçe të duhura. Sidoqoftë, përfshirja e disa ushqimeve në dietën tuaj mund të ndihmojë në përshpejtimin e rimëkëmbjes pas fazës fillestare kritike.

# Drithëra të plota

Përmbajtja e karbohidrateve në drithërat si quinoa, orizi kafe, tërshëra, elbi siguron energji në trup gjatë kësaj kohe.

# Proteina- Ushqime të pasura

Një dietë e pasur me proteina është e dobishme për njerëzit që vuajnë nga pneumonia. Ushqime si arrat, farat, fasulet, mishi i bardhë dhe peshqit të rritur në ujëra të ftohta si salmoni dhe sardelet kanë veti anti-inflamatore.

# Perime me gjethe jeshile

Perimet me gjethe jeshile si lakër jeshile, marule, spinaq janë të mbushura me lëndë ushqyese që ndihmojnë në shërimin e këtij infeksioni të frymëmarrjes. Ato përmbajnë antioksidantë që mbrojnë trupin nga agjentët infektivë.

# Frutat e pasura me vitaminë C

Frutat e pasura me vitaminë C si portokalli, manaferrat, kivi mund të ndihmojnë në rritjen e sistemit tuaj imunitar dhe në këtë mënyrë përshpejtojnë shërimin. Antioksidantët që gjenden tek këto fruta mund të mbrojnë trupin tuaj nga patogjenët që shkaktojnë infeksione.

# Mjaltë për trajtimin e pneumonisë

Mjalti është i famshëm për vetitë e tij shëruese. Ka veti anti-bakteriale që ndihmojnë në pakësimin e kollës dhe ftohjes të cilat janë simptomat e pneumonisë.

# Shafran i Indisë

Shafran i Indisë ka veti anti-inflamatore që zvogëlojnë dhimbjen në gjoks, e cila është një nga simptomat paraprake të pneumonisë. Shafran i Indisë vepron si një mukolitik, që do të thotë se ndihmon në heqjen e mukusit dhe katarres nga kanalet bronkiale që lehtëson frymëmarrjen.

# Xhenxhefil

Xhenxhefili është i njohur edhe për vetitë e tij anti-inflamatore dhe antibakteriale. Ndihmon në zvogëlimin e dhimbjes në gjoks, e cila është simptomë e infeksionit nga pneumonia.

Çfarë nuk duhet të hani kur vuani nga pneumonia?

Për njerëzit me pneumoni, disa ushqime mund të shkaktojnë shpërthime të simptomave, kështu që ushqimet e mëposhtme duhet t’i shmangni në mënyrë kategorike.

# Kripë e tepërt

Kripa mund t’i bëjë njerëzit të pinë ujë dhe uji i tepërt mund të shkaktojë probleme me frymëmarrjen. Në vend që të përdorni kripë ose një zëvendësues të kripës, provoni barëra dhe erëza për të rritur aromën e ushqimit.

# Produktet e qumështit

Shmangni produktet e qumështit kur vuani nga pneumonia pasi kjo mund të përkeqësojë simptomat.

Qumështi është ushqyes dhe i mbushur me kalcium, ai përmban kasomorfinë, një “produkt i prishjes së qumështit”, i cili ka qenë i njohur për rritjen e mukusit në zorrë.

# Thuaj Jo Ushqimeve të Skuqura

Ushqimi i tepërt i skuqur me kalimin e kohës mund të shkaktojë shtim në peshë, gjë që rrit presionin në mushkëri. Ushqimet e skuqura mund të shkaktojnë fryrje dhe shqetësim duke shtypur diafragmën, duke e bërë të vështirë dhe të pakëndshme frymëmarrjen.

Të gjithëve u pëlqen të ushqehen mirë, por me një gjendje kronike siç është sëmundja e mushkërive, është më e rëndësishme të ushqeheni shëndetshëm. Pyesni mjekun tuaj para se të ndryshoni dietën. Jo vetëm të ushqehesh shëndetshëm, por edhe mbajtja e një jetese të shëndetshme dhe ushtrime të rregullta gjithashtu mund të të ndihmojnë të luftosh pneumoninë. 

(Kosova Sot Online)