Ilaçi vendor që shëron problemet me pagjumësinë

  • A.P /
  • 11 maj 2021 - 15:32
Ilaçi vendor që shëron problemet me pagjumësinë

Keni probleme me pagjumësinë, ju mundojnë shumë mendime të shkaktuara si pasojë e brengave të përditshme dhe stresi? Provoni këtë ilaç të vjetër që vjen nga Azia dhe do të reagojë më i mirë se cilado tabletë tjetër. Kombinoni kripën dhe sheqerin, e cila vepron si një tabletë qetësimi.

PËRBËRËSIT:

- 1 lugë kripë të imët deti; - 5 lugë sheqer.

PËRGATITJA DHE MËNYRA E PËRDORIMIT:

1. Përbërësit i përzieni dhe i vendosni në një enë me kapak. 2. Gjatë përzierjes, mbani mend se masa gjithmonë duhet të jetë 1:5; 3. Para se të shkoni në shtrat, kur të jeni shtrirë, merrni ¼ e lugës nga përzierja dhe e vendosni nën gjuhë; 4. Përzierja shumë shpejtë do të tretet, e lini për një kohë të shkurtë në gojë dhe shpëlani gojën me ujë dhe e përpini. 5. Përsëriteni këtë për çdo natë, ose çdo të dytën natë. 

(Kosova Sot Online)