Lëngu i qepës, zgjidhje për tullacët

  • E.K /
  • 08 May 2023 - 10:38
Lëngu i qepës, zgjidhje për tullacët

Qepa është e pasur me squfur që midis të tjerash njihet edhe si mineral i bukurisë. Ky mineral nxit rritjen e flokut, mundëson funksionimin e pothuajse indeve të thata në trup.

Përgatitja e maskës nga qepa: Nevojitet ta qëroni qepën, e preni në katër pjesë dhe e përzieni në blender. Lëngun nga qepa e procedoni nëpër garzë apo ndonjë leckë prej pambuku dhe e aplikoni në flokë. Maskën ta mbani për një orë dhe shpëlani me shampon.

(Kosova Sot Online)