Me këtë recetë, metastaza tërhiqet

  • E.K /
  • 02 March 2024 - 11:46
Me këtë recetë, metastaza tërhiqet

Ky lëng eliminon nga organizmi edhe metalet më të rënda, si dhe qelizat e tumorit dhe parandalon përhapjen e metastazës. Mos mendoni se përdorimi vetëm i kësaj recete do të shërojë forma të rënda të kancerit, por ndihmon në fazat fillestare nëse kancerin e vëreni me kohë.

PËRBËRËSIT

Një gotë gjethe të thata ose të freskëta tambëlgjaku; Një gotë sheqer; 3 litra hirrë të dhisë; Një lugë ajkë të freskët; Kavanoz dhe garzë dhe Një gur.

PËRGATITJA

Nga garza qepni një qese dhe aty hidhni tambëlgjakun dhe gurin e qesen e vendosni në fund të kavanozit të madh. Guri vendoset në mënyrë që qesja të mos dalë në sipërfaqe. Më pas hidhni hirrën, ajkën dhe sheqerin. Kavanozin e mbuloni me disa shtresa të garzës dhe e lidhni në mënyrë që të mos depërtojë asgjë brenda. Kavanozi le të qëndrojë në vend të errët, të ngrohtë, për dy javë rresht. Pas dy javësh ilaçi është gati. Pijeni gjysmë gote para shujtës.

(Kosova Sot Online)