“Icardi do të jetë transferimi më i madh i verës” - Sport - Kosova Sot
“Icardi do të jetë transferimi më i madh i verës”

“Icardi do të jetë transferimi më i madh i verës”

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, do të jetë transferimi më i madh i verës.

Kështu pohon një nga agjentët e mirënjohur, Federico P

Icardi është lidhur me një transferim te Real Madridi dhe Manachester United, kurse Pastorello beson se argjentinasi mund të jetë në lëvizje në përfundim të sezonit.

“Icardi? Ai do të jetë transferimi më i madh i verës së ardhshme”, u shpreh Pastorello për Tuttosport.

Sulmuesi 24 vjeçar ka shkëlqyer duke shënuar 18 gola në 24 paraqitje për Interin këtë sezon, por Nearzzurët ka tetë ndeshje që nuk kanë fituar.

Interi këtë fundjavë përballet me Bolognan dhe Icardi pritet të jetë titullar në këtë takim pasi pushoi ndaj Crotones për shkak të një dëmtimi të lehtë.Argjentinasi u spekulua për probleme në jetën e tij private pasi largoi “followin” nga rrjeti social Instagram.

astorello, i cili bën parashikime të sakta të tregut.

(Kosova Sot)

23 orë e 20 minuta më parë
22/01/19