Këndellet Interi, blindon pozitën e tretë

  • 14 prill 2019 - 22:38
Këndellet Interi, blindon pozitën e tretë

Interi e ka mundur 3-1 Frosinon dhe ka shkuar në kuotën e 60 pikëve, 5 më shumë se Milani e 6 më shumë se Roma.

Pas barazimit me Atalantan në “Giuseppe Meazza”, Interi ka gjetur rrugën drejt fitores në Serie A.

Të besuarit e Spalletit, triumfuan në udhëtim te Frosinone me rezultat 3-1.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 19’, Radja Nainggolan shënoi për 1-0.

(Kosova Sot)