Galatasaray dëshpëron Erdoganin dhe fiton titullin

  • 19 maj 2019 - 22:12
Galatasaray dëshpëron Erdoganin dhe fiton titullin

Pas Kupës së Turqisë, skuadra e Galatasarayt ka fituar sot matematikisht titullin kampion për të 22-tën herë në historinë e klubit nga Stambolli.

Suksesi 2-1 ndaj Basaksehirit në ndeshjen direkte ia dhuroi atyre titullin.

(Kosova Sot Online)