Zyrtare: Diego Godin i bashkohet Interit

  • 01 korrik 2019 - 08:24
Zyrtare: Diego Godin i bashkohet Interit

Interi ka konfirmuar se e ka transferuar ish-mbrojtësin e Atletico Madridit, Diego Godinin, si lojtar të lirë. Uruguaiani ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin zikaltër.

33-vjeçari njoftoi në maj se do të largohej nga Atletico pas nëntë sezoneve te gjiganti i La Ligës, ku i fitoi disa tituj, La Ligën, Kupën e Mbretit dhe dy herë Ligën e Evropës.

Kalimi i pritur i uruguaianit në San Siro u konfirmua nga Interi të hënën, pasi Godin e mbaroi aventurën me Kombëtaren e në Kupën e Amerikës.

“FC Internazionale Milano njofton se është pajtuar të nënshkruajë kontratë me Diego Godinin, e cila do të zgjasë deri më 30 qershor 2022”, thuhet në njoftimin e Interit.

(Kosova Sot Online )