Kobe Bryant humbi jetën tragjikisht, ja sa është vlera e pasurisë së tij

  • 27 janar 2020 - 10:17
Kobe Bryant humbi jetën tragjikisht, ja sa është vlera e pasurisë së tij

Kobe Bryant njëri prej basketbollistëve më të mirë në histori, ka ndërruar jetë tragjikisht pasi helikopteri më të cilin udhëtonte u rrëzua në kodrat e Kalifornisë.

Për fatin e tij të mirë bashkëshortja nuk ishte me të në helikopter.

Megjithatë, raportohet se njëra prej vajzave të tij ishte me të në bord. 

Bryant u pensionua nga basketbolli në vitin 2016, pas një karriere të madhe dhe plot fitime financiare.

Një karrierë 20-vjeçare, e cila përveç shumë trofeve, i solli dhe shumë fitime.

Siç raportojnë mediat amerikane pasuria e tij në 2019 është llogaritur 500 milionë dollarë.

(Kosova Sot Online)