Treni i fundit për Werderin dhe Rashicën, ulet në stol sulmuesi i Kosovës

  • E.K /
  • 20 qershor 2020 - 15:06
 Treni i fundit për Werderin dhe Rashicën, ulet në stol sulmuesi i Kosovës

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Mainz 05 dhe Werder Bremen.

Werderi me Milot Rashicën janë duke luftuar vetëm për një qëllim. Në dy xhirot e fundit kërkojnë play-offin për t’i mbajtur gjallë shpresat që të mbesin në Bundesliga dhe lufta nis nga ndeshja e parafundit kundër Mainz, kjo e fundit me një pikë sonte e siguron mbijetesën.

Pra do të jetë një ndeshje e zjarrtë, njëra në kërkim të play-off, tjetra në kërkim që edhe zyrtarisht të sigurojë mbijetesën dhe t’i ikë play-offit.

Milot Rashica e nis këtë ndeshje nga stoli.

(Kosova Sot Online)