Lewandowski shënon dhe shkruan historinë në Bundesligë

  • S.A /
  • 20 qershor 2020 - 17:17
Lewandowski shënon dhe shkruan historinë në Bundesligë

Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 3:1 në ndeshjen kundër Freiburgut, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe është e vlefshme për xhiron e 31-të të Bundesligës.

Në minutën e 38-të, Robert Lewandowski shënoi golin e tij të dytë për këtë ndeshje dhe shkroi histori duke u bërë lojtari i parë jogjerman që shënon mbi 31 gola në një sezon të vetëm të Bundesligës.

(Kosova Sot Online )