Video: Biseda mes Solskjaer dhe kapitenit të Copenhangen që është bërë virale

  • S.A /
  • 11 gusht 2020 - 10:56
Video: Biseda mes Solskjaer dhe kapitenit të Copenhangen që është bërë virale

Kapiteni i Copenhagen, Zeca, e falënderoi trajnerin Ole Gunnar Solskjaer për gjithçka që ka bërë ai në Manchester United, pas përballjes mes dy klubeve në Ligën e Evropës, të hënën.

Manchester Unitedi e siguroi një vend në gjysmëfinale të Ligës së Evropës duke e mposhtur Copenhagen me rezultat 1:0 në çerekfinale, që u zhvillua në Gjermani.

Mesfushori portugez Bruno Fernandes e shënoi golin e vetëm të ndeshjes, që erdhi nga pika e penalltisë në kohën shtesë, pasi koha e rregullt përfundim me barazim pa gola.

Pas sinjalizimit të fundit të ndeshjes nga gjyqtari, Bruno ishte duke biseduar me Zecan, i cili më vonë e lavdëroi Solskjaer për punën që e ka bërë ai në Old Trafford.

“Faleminderit për gjithçka që ke bërë në Manchester”, i tha greku, që është tifoz i Manchester Unitedit, trajnerit norvegjez.

(Kosova Sot Online )