Lëndohet Rashica, ja sa kohë do të jetë jashtë fushave

  • A.P /
  • 03 dhjetor 2021 - 19:46
Lëndohet Rashica, ja sa kohë do të jetë jashtë fushave

Rashica u largua nga barazimi i Cityt me Newcastle United të martën dhe pas skanimeve të mëvonshme, ai është përjashtuar për periudhën e ardhshme të ndeshjeve.

Milot Rashica do të humbasë tre deri në katër javët e ardhshme të aksionit të Norwich City për shkak të një dëmtimi në ijë.

Sa i përket Mathias Normann, i cili doli i lënduar në ngërçin e fundjavës së kaluar kundër Wolverhampton Wanderers, trajneri Dean Smith ka synuar vizitën e javës së ardhshme te Manchester United për rikthimin e tij.

Duke dhënë lajmet e ekipit të tij në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, Smith tha: “Ne kemi disa dyshime për dëmtimin. Mathias Normann ka bërë një injeksion në zonën e legenit, ne shpresojmë që ai ta kthejë atë pak më shpejt. Unë jam duke shpresuar për ta rikthyer atë për ndeshjen e javës së ardhshme kundër Manchester United.

“Nuk ka asgjë të keqe me dëmtimin, është vetëm menaxhimi i dhimbjes.

“Ne menduam se Milot Rashica kishte një problem të lehtë me ijë, por pas një skanimi, duket më i rëndësishëm. Mendojmë se ai do të jetë jashtë për tre deri në katër javë.

Dean ofroi gjithashtu një përditësim për Todd Cantwell i cili humbi ndeshjen e së martës pasi ra në kontakt të ngushtë me dikë që kishte Covid-19.

“Todd ka stërvitur me ne që nga Newcastle. Ai është i qartë tani, kështu që ne jemi të lumtur që e kemi atë të stërvitet me ne”, përfundoi trajneri i ri i Villas.

(Kosova Sot Online)