Shkon në tre numri i gazetarëve të vdekur në Kupën e Botës 2022

  • A.P /
  • 12 December 2022 - 21:54
Shkon në tre numri i gazetarëve të vdekur në Kupën e Botës 2022

Një gazetar i tretë është konfirmuar se ka ndërruar jetë në Kupën e Botës Katar 2022.

Roger Pearce ishte drejtori teknik 65-vjeçar i kanalit anglez “ITV Sport”, i cili raportohet se ka vdekur më datën 21 nëntor, para fillimit të ndeshjes SHBA-Uells.

Lajmi merr rëndësi të madhe dhe zbulohet tani pas njoftimeve të dy gazetarëve të tjerë që kanë ndërruar jetë.

Siç shkruan Nail Stainsby, gazetari i “BBC” dhe miku personal i Pearce, ai do të tërhiqej pas 5 javësh.

(Kosova Sot Online)