Argjentina që vlerësohet me 645 milionë euro dhe Kroacia me me 377 milionë maten sonte në gjysmëfinale

  • S.A /
  • 13 December 2022 - 16:18
Argjentina  që  vlerësohet me 645 milionë euro dhe Kroacia me me 377 milionë maten sonte në gjysmëfinale

Argjentina dhe Kroacia do të përballen sonte në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Botëror të Katarit.

Njëra nga dy ekipet do të kualifikohet në finalen e madhe të 18 dhjetorit me fituesin e duelit tjetër mes Francës dhe Marokut, shkruan "Kosova Sot Online".

Bazuar në Transfermarkt, vlera e Argjentinës është gati dyfish më e madhe se e Kroacisë.

Argjentina vlerësohet me 645 milionë euro, kurse Kroacia me 377 milionë.

Kjo ndeshje luhet sonte me fillim nga ora 20:00.

(Kosova Sot Online )