Chelsea zhgënjen përsëri humbet nga Aston Villa

• 24 September 2023 - 17:52

Chelsea ka zhgënjyer përsëri duke humbur me rezultat 0-1 në shtëpi nga Aston Villa. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga Ollie Watkins (73’). Kështu, Blutë e Londrës kanë vazhduar me rezultate të dobëta ku nga gjashtë ndeshje kanë vetëm një fitore, dy barazime dhe 3 humbje.

Miliardat e shpenzuara të pronarëve të Chelsea për të blerë futbollistë duket se nuk po hynë në punë, pasi që ata kanë regjistruar humbjen e dytë rresht në Premier Ligë në xhiron e gjashtë të saj.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar derisa në minutën e 44-të u shënua edhe një gol nga Chelsea por që u anulua pasi që ishte në pozitë jashtëloje Disasi.

Pjesa e dytë filloi më mirë për Chelsea të cilët rastin e parë e regjistruan që në minutën e 47 me Raheem Sterling por Martinez bëri një pritje të mirë për t’ia mohuar golin atij.