Araujo, objektivi kryesor i Bayernit

  • E.K /
  • 09 December 2023 - 15:12
Araujo, objektivi kryesor i Bayernit

Ronald Araújo është objektivi absolut i transferimit për Bayern Munich në dimër ose verë.

Kishte një telefonatë mes Tuchel, Freund dhe Araújo dje, raporton gazetari gjerman, Florian Plettenberg.

Tuchel ia bëri të qartë se e kërkon urgjentisht, pa marrë parasysh koston.

Bayern është gati të paguajë një shumë masive transferimi për mbrojtësin.

Tani i takon lojtarit të vendosë.

(Kosova Sot Online)