Alma Loki mposht serben në finale dhe shpallet kampione e Ballkanit

  • E.K /
  • 24 February 2024 - 16:54
Alma Loki mposht serben në finale dhe shpallet kampione e Ballkanit

Alma Loki e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave.

Karateistja kosovare në përballjen finale për të artën mposhti kundërshtaren serbe, Neda Milosevic.

Kjo është medalja e parë ndërkombëtare për ekipin e karatesë të Kosovës në disiplinën kata.

(Kosova Sot Online)