Ja kush e konfirmon qëndrimin në Barcelonë

  • A.P /
  • 21 April 2024 - 10:01
Ja kush e konfirmon qëndrimin në Barcelonë

Mbrojtësi i Barcelonës, Andreas Christensen nuk ka në plan të largohet nga klubi këtë verë.

Katalonasit do të bëjnë ndryshime përpara sezonit 2024/25 duke filluar me largimin e trajnerit Xavi Hernandez në qershor.

Zëvendësuesi i Xavi do të ketë një buxhet transferimi për të punuar në muajt e ardhshëm, por klubi ende po kërkon të shesë lojtarë.

Christensen ishte lidhur me një largim të mundshëm nga Katalonja, me interes nga Gjermania dhe Italia, dhe një çmim të mundshëm prej 40 milionë euro.

Marrëveshja e tij aktuale me Barcelonën zgjat deri në vitin 2026, dhe pavarësisht se nuk ka ndonjë përditësim të fortë për një rinovim, danezi është i vendosur të qëndrojë.

“Nuk kam asnjë dyshim se do të jem këtu sezonin e ardhshëm. Më kanë mbetur edhe dy vite kontratë dhe jam i lumtur”, sipas një interviste për TV3, përmes Marca.

Xavi e zhvendosi Christensen në mesfushë gjatë një krize të fundit të lëndimeve dhe një sërë paraqitjesh solide treguan aftësinë e tij për të ndërruar rolet nën drejtimin e një trajneri të ri.

28-vjeçari do të jetë gjithashtu një pjesë kyçe e skuadrës së Danimarkës në Euro 2024 me danezët që gjenden në Grupin C së bashku me Anglinë, Slloveninë dhe Serbinë.


(Kosova Sot Online)