Xavi më afër largimit sesa qëndrimit në Barcelonë

  • A.P /
  • 24 April 2024 - 19:40
Xavi më afër largimit sesa qëndrimit në Barcelonë

Xavi Hernandez është afër largimit, teksa kanë ndodhur ndryshime drastike, raporton mediumi spanjoll, Sport.

Këtë të mërkurë, rreth orës 17:30, Xavi Hernández shkoi në Ciutat Esportiva për t’u takuar me drejtorin sportiv të Barcelonës, Deco.

Drejtori sportiv mbërriti në ambiente pak minuta më vonë për të nisur një mbledhje që mund të jetë përfundimtare.

Në fillim të vitit 2024, kur Xavi njoftoi se do të largohej, Barça hyri në një lloj qetësie.

Largimi i tij u konsiderua i kryer, por rezultatet e mira të dy muajve të fundit shtuan mundësinë që ai të vazhdojë.

Madje, disa herë dukej se kualifikimi për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të ishte faktori vendimtar që Laporta t’i kërkonte Xavit të vazhdonte dhe ai, i emocionuar për ecurinë e skuadrës, të pranonte.

Orët e ardhshme do të jenë absolutisht vendimtare për të ditur rezultatin e telenovelës.  , dikush i aftë për të udhëhequr një projekt të ri që emocionon kulmin. 

(Kosova Sot Online)