Italia publikon listën paraprake për Euro 2024

  • A.P /
  • 23 May 2024 - 16:07
Italia publikon listën paraprake për Euro 2024

Italia e ka publikuar listën paraprake për Euro 2024.

Në këtë listë janë plot 30 futbollistë të ftuar.

Prej tyre, katër lojtarë do të largohen dhe nuk do të shkojnë në Evropianin e Gjermanisë.

Kujtojmë se në grup me Italinë është edhe Kombëtarja e Shqipërisë, e bashkë me to edhe Spanja e Kroacia.

Image

(Kosova Sot Online)