Xhaka e Gjimshiti pjesë e formacionit të sezonit në Ligën e Evropës

  • A.P /
  • 24 May 2024 - 19:29
Xhaka e Gjimshiti pjesë e formacionit të sezonit në Ligën e Evropës

Të mërkurën mbrëma u mësua kampioni i ri i Ligës së Evropës.

Skuadra e Atalantas e deklasoi Bayer Leverkusenin në finale me rezultatin 3:0, duke tek trofeu.

E tash, kur ka përfunduar ky edicion i garës, Liga Evropës ka publikuar formacionin e sezonit.

Pjesë e 11-shes më të mirë janë edhe dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka nga Bayer Leverkuseni, si dhe Berat Gjimshiti nga Atalanta.

Në port është vendosur Svilar i Romës. Në mbrojtje, përpos Gjimshitit janë edhe Tah(Leverkusen) dhe Mancini(Roma).

Së bashku me Xhakan, mesfushën e kompletojnë Koopmeiners(Atalanta), Frimpong(Leverkusen), Ruggeri(Atalanta).

Sulmi përbëhet nga treshja Lookman(Atalanta), Aubameyang(Marseille) dhe Wirtz(Leverkusen).

(Kosova Sot Online)