Martinez: Ronaldo në Arabi?

  • A.P /
  • 13 June 2024 - 22:35
Martinez: Ronaldo në Arabi?

Si e komentoi trajneri Roberto Martinez sezonin e Cristiano Ronaldos te Al Nassr?

Trajneri portugez, i intervistuar nga AS, u shpreh pozitivisht për këtë, duke thënë se çdo ligë është e mirë.

“Unë do të doja të ftoja tifozët të interesohen për Ligën Arabe. Kupa e Botës 2034 ka gjeneruar një projekt dhjetëvjeçar që po e ngre shumë nivelin, golat janë vështirë për të gjitha ligat, dhe Cristiano shkoi atje dhe bëri 35 këtë sezon”, tha trajneri i Portugalisë.

Cristiano Ronaldo shënoi 35 gola në Saudi Pro League, madje duke thyer rekordin për gola të shënuar në një sezon.

(Kosova Sot Online)