Sonte gjysmëfinalja tjetër, Holandë – Angli

  • E.K /
  • 10 July 2024 - 11:17
Sonte gjysmëfinalja tjetër, Holandë – Angli

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në Euro 2024.

Anglia do të përballet me Holandën me fillim nga ora 21:00 në qytetin e Dortmundit.

“Tre Luanët” që nuk kanë b indur aspak me lojë do të ndeshen me Holandën që ka treguar paraqitje mjaft të mira.

Anglia eliminoi Sllovakinë pas vazhdimeve, kurse Zvicrën pas penalltive për ta prekur gjysmëfinalen.

Në anën tjetër, Holanda e eliminoi Rumaninë 3:0 dhe Turqinë 2:1, për të avancuar tutje.

Fituesi i kësaj ndeshje përballet në finale me Spanjën që mbrëmë e mposhti Francën.

Finalja e madhe luhet më 14 korrik.

(Kosova Sot Online)