Vërshimet bëjnë “ujëvarë” në kryeqytetin serb, veturat notojnë

  • E.K /
  • 02 July 2024 - 11:30
 Vërshimet bëjnë “ujëvarë” në kryeqytetin serb, veturat notojnë

Shiu që ka rënë në Beograd që nga mëngjesi i sotëm ka shkaktuar përmbytje në pjesën më të madhe të kryeqytetit serb, por skenat më tronditëse vijnë nga komuna përreth si Rakovica dhe Çukarica.

Në Rakovicë u krijua një ujëvarë nga vërshimet.!

Në pamjet e publikuara nga Nova.rs shihen sasi të mëdha uji që derdhen nëpër rrugët e Beogradit.

Automjetet po lëvizin me vështirësi, ndërsa semaforët në pjesën e qytetit nuk funksionojnë. 

(Kosova Sot Online)