Të famshmit që janë martuar në familje politikanësh

  • 22 prill 2019 - 14:10
Të famshmit që janë martuar në familje politikanësh

Kur e kemi fjalën për çiftet, disa prej të famshmëve janë martuar në industrinë e tyre, por ka edhe të tillë që janë martuar me liderë botërorë

Image
DUCHESS MEGHAN DHE PRINCE HARRY

Ish- ylli nga "Suits" u martua me Dukën e Suseksit në maj të vitit 2018, pothuajse dy vjet pasi lidhja e tyre kishte marrë dhenë. Meghan ishte shfaqur në serinë e dramave në Amerikë si Rachel Zane për shtatë sezone, nga 2011 deri më 2018.

 

 

 

 

 

Image
KARLIE KLOSS DHE JOSHUA KUSHNER

Supermodelja dhe bukuroshja e zonja në biznes ka lidhur kurorë në tetor të vitit 2018. Familja e zgjeruar Kushner njihet mirë në botën e politikës, pasi i vëllai, Jared, është martuar me Ivanka Trump-in

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
GRACE KELLY DHE PRINCE RAINIER III I MONAKOS

Aktroja u shndërruar në Princeshën e Monakos pasi u martua me Prince Rainer III në vitin 1956. Megjithëse çifti ka ndërruar jetë, ata kishin fëmijët Princeshën Caroline, Princin Albert II dhe Princeshën Stephanie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
OLIVIA WILDE DHE TAO RUSPOLI

Ylli i "The House" ishte martuar me princin italian nga viti 2003 deri më 2011. Wilde ka vazhduar me Jason Sudeikis shkurt pas shkurorëzimit dhe kanë dy fëmijë, Daisy she Otis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Kosova Sot)