Shkurte Fejza dhe Shyhrete Behluli bashkohen më në fund

  • 09 maj 2019 - 23:18
Shkurte Fejza dhe Shyhrete Behluli bashkohen më në fund

Ka vite që në media mori dhenë lajmi se mes Mbretëreshës së muzikës popullore shqipe Shkurte Fejzës dhe këngëtares së famshme Shyhrete Behluli ishin ftohur raportet, thënë troç ato nuk flisnin me njëra tjetrën, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Por ishte ditëlindja e 86 e bylbylit të muzikës shqipe Nexhmije Pagarushës, ajo që i bashkoj dy këngëtaret, ku që të dyja e nderuan Nexhmijen duke kënduar.

"Kosova Sot Online", ua risjell hitin e pavdekshëm "Dy zemra"

(Kosova Sot Online)

.