Hiti i verës që po e dëgjojmë kudo, qenka remix i këngës së vjetër shqiptare

  • 11 qershor 2019 - 13:09
Hiti i verës që po e dëgjojmë kudo, qenka remix i këngës së vjetër shqiptare

Cricet dhe Numen kanë sjellë prej javësh tashmë, hitin e verës 2019 që po e dëgjojmë kudo, në rrjetet sociale, club-e apo në YouTube.

“Kthema kohën” është remix-i më i bukur që kemi dëgjuar këtë verë, ndaj u bëmë kureshtarë të dimë më shumë për këtë hit.

Kënga në fakt është një miksim i një kënge të vjetër shqiptare, kënduar nga Shyhrete Behluli, që titullohet “Ende e dua”.

Cricet dhe Numet kanë punuar vetëm me refrenin e këngës së Shyhretes dhe me remix-in e duhur kanë arritur të krijojnë një ndër këngët e preferuara të rinise shqiptare.

(Kosova Sot Online)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stay positive, work hard, make it happen. ë

A post shared by Donat Prelvukaj (@cricket.music) on