Mbretëresha Adelina Ismaili - ylli i bukurisë së Shqipërisë Etnike

  • 17 qershor 2019 - 21:00
Mbretëresha Adelina Ismaili - ylli i bukurisë së Shqipërisë Etnike

Kur ta falë "Zoti" bukurinë, të kotë e kanë ata që nga zilia nuk e pranojnë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Që nga vitet e 80'  me këngën "Pink Panter", e deri te kënga e fundit "Sa njëmijë engjuj", bukuria dhe sharmi i Mbretëreshës së muzikës shqipe Adelina Ismaili ka qenë në piadestal.

Kanë debutuar shumë këngëtare, por fronin e saj nuk e arriti dot asnjëra dhe pse e lakmuan të gjitha...

Këtë e dëshmon edhe kjo fotografi, për të mos thënë e vulos bukurinë e parezistueshme të Adelina Ismailit, derisa goditëse është thënia: "Nëse bukuria është dhuratë, atë tek njeriu e sjell gjeniu".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel) on

(Kosova Sot Online)