Remzie Osmani - zonja e muzikës popullore shqipe

  • 19 qershor 2019 - 15:30
Remzie Osmani - zonja e muzikës popullore shqipe

Konsiderohet njëra prej këngëtareve më vokalin më potent në trojet shqipfolëse, sa i përket muzikës popullore, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Fjala është për këngëtaren e mirënjohur Remzie Osmani, e cila tërë këto vite diti ta ruajë me xhelozi opusin dhe karrierën e saj muzikore, andaj jo më kot sot është ndër këngëtaret më të kërkuara nga publiku.

Në fotografinë e fuindit, këngëtarja ka pozuar tamam si një zonjë e vërtetë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Remzie Osmani (@remzie.osmani) on


(Kosova Sot Online)