Pak ditë para koncertit, sëmuret këngëtari shqiptar: “Gjendja s’është aspak mirë!”

  • 29 korrik 2019 - 13:23
Pak ditë para koncertit, sëmuret këngëtari shqiptar: “Gjendja s’është aspak mirë!”

Ai ka paralajmëruar një super koncert më datën 1 gusht në Prishtinë, por me sa duket vështirë që ta mbajë fjalën.

Këngëtari i operas Ramë Lahaj është sëmurur nga një infeksion akut në fyt dhe rrezikon të performojë në sheshin “Skënderbeu”.

Lajmin e ka dhënë vetë Lahaj përmes një fotoje në Instagram, ku shihet gjendja e tij shëndetësore:

“Të dashur miq, këto ditë jam prekur nga një infeksion akut të fytit. Gjendja aktuale nuk është aspak e mirë por me shpresën dhe ndihmën e specialistit shpresoj gjithçka të jetë në rregull deri më 1 gusht.

Javë të mbarë për të gjithë ju!”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rame (@ramelahaj) on

(Kosova Sot Online)