Rrëqethëse, Nora Istrefi tregon gjithçka për divorcin, Roberti fshin postimin e ndarjes. U ndodhi e papritura

  • 27 gusht 2019 - 11:43
Rrëqethëse, Nora Istrefi tregon gjithçka për divorcin, Roberti fshin postimin e ndarjes. U ndodhi e papritura

Ndarja e Robert Berishës me Nora Istrefin t ronditi fansat e tyre. Vetë këngëtari njoftoi me anë të një postimi në Instagram se martesës së tyre i ka ardhur fundi.

Askush nuk e vuri re, por kënga e fundit e Norës i tregoi të gjitha.

“Jena n’da” titullohet bashkëpunimi i saj me Irkenc Hykën, i cili doli në treg me 27 korrik. Ndërsa Roberti e deklaroi ndarjen rreth një muaj më vonë, 25 gusht.

Teksti i këngës, i punuar nga Irkenci flet për një histori dashurie, e cila mori fund për shkak të tradhtisë.

“Pse me u nda kur t’du hala”, thotë Nora në një pjesë të tekstit.

Nuk dihet nëse kjo lidhet me jetën e saj private, por në postimin e tij, të cilin e ka fshirë, pasi iu s ulen fansat qe e akuzonin se e kishte t radhetuar Noren, Roberti tha se ndarja erdhi pasi nuk ndjenin më dashuri për njëri-tjetrin.

“Unë edhe Nora nuk jemi mo bashk, por tan jetën do jemi babi dhe mami i Renees loqkës tonë dhe shokë të mire deri ne vdekje. Nese nuk ka mo dashni mes nje çiftit, nuk dmth me bo armik e mja kthy shpinën. Bonuni pozitiv e keshni sa ma shum edhe respektojeni edhe qato qe sju don te miren se sen sbohet. Permes kti postimit Nora Istrefin e falenderoj shum qe ma ka pru ne jetê nje fëmi si Renee edhe shum kujtime te bukra prej 2006. Noriq, t’kom borxh tan jetën. I ëish you all the best”, shkroi ai.

Ndërkohë nuk ka asnjë reagim nga këngëtarja.

(Kosova Sot Online)