A ju kujtohen Esmeralda&Hose Armando, ja çfarë bëjnë ata sot!

  • 12 tetor 2019 - 22:22
A ju kujtohen Esmeralda&Hose Armando, ja çfarë bëjnë ata sot!

"Esmeralda" e realizuar në vitin 1997, mbetet një prej telenovelave më të sukseshme meksikane, e cila u transmetua në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe Republikën e Kosovës, ku u pëlqye shumë nga publiku, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".


ImageE shpallur edhe si telenovela më e mirë e vitit 1998, protagonistët e saj kryesor ishin Esmeralda dhe Hose Armando, dashuria e të cilëve pas shumë peripecive pati një fund të lumtur.

Po çfarë bëjnë sot aktorët e njohur, për kureshtarët, "Kosova Sot Online", ju sjell informacione të padëgjuara më parë në mediat shqiptare...

Image

Esmeralda - emri i vërtetë i së cilës është Leticia Calderón (1968), sot është 51 vjeçare, ka qenë e martuar dy herë, por fatkeqësisht bashkshortët i kanë ndërruar jetë.

Derisa nga martesa e parë, ajo ka dy fëmijë: Luciano Collado dhe Carlos Collado.

Image

Edhe pse kanë kaluar vite, ajo edhe më tutje vazhdon ta ruajë imazhin e Esmeraldës, pasi edhe sot duket shumë në formë dhe vazhdon ta ushtrojë profesionin e saj si aktore.

Image

Ndryshe prej kolegës së tij Leticias, Hose Armando, apo aktori i preferuar i shumë femrave Fernando Colunga Olivares (1966) ka preferuar të mbetet edhe më tutje beqar.

Image

Edhe pse 53 vjeçar, ai vazhdon të ketë një paraqitje të mirë fizike, që ia ka hapur shumë dyer për të luajtur role nga më të ndryshmet.

Image

Gjatë karrierës, ka fituar shumë çmime, në mesin e tyre edhe si aktori më i mirë.

Image
Image

Pavarësisht viteve, edhe sot kënga e serialit "Esmeralda", vazhdon të dëgjohet më ëndje nga publiku, e ne padyshim ua sjellim edhe njëherë në kujtesë.

(Kosova Sot Online)