Zbulohet arsyeja pse aktori i njohur turk ndryshoi pamje

  • 13 nëntor 2019 - 14:39
Zbulohet arsyeja pse aktori i njohur turk ndryshoi pamje

Çagatay Ulusoy është ndër aktorët më të dashur, i cili me rolin e tij si ‘Baris’ në filmin “Delibal”, apo ‘Sarp’ në serialin “I Infiltruari” rrëmbeu zemrat e çdo shikuesi.

Nga ajo periudhë karriera e tij është vetëm në ngritje dhe së fundmi aktori i ka hapur derën  suksesit botëror. 

Mirëpo së fundmi është publikuar një foto e tij ku ai shihet tërësisht i transformuar.

Kur fansat e aktorit panë këtë ndryshim të tij ato u shokuan.

Por ky ndryshim i aktorit vjen pasi ai do të luaj rolin e mundësit më të famshëm në Turqi Koca Yusuf.

Koca Yusuf jetoi në vitet 1857-1898.

Fama Koca Yusuf kaloi kufijt turk mbërriti në Eropë dhe më pas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

(Kosova Sot Online)