Olta Boka vjen me 'Botë për të dy' në Festivalin e 58' të Rtsh-së

  • 10 dhjetor 2019 - 22:06
Olta Boka vjen me 'Botë për të dy' në Festivalin e 58' të Rtsh-së

Këngëtarja e njohur Olta Boka, këtë vit do jetë pjesmarrëse në festivalin e 58' të Radio televizionit Shqiptar, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

"Botë për të dy", mban titullin kënga e Oltës, e cila kësaj radhe muzikën ia ka besuar maestros Florent Boshnajku derisa tekstin Genc Salihut.

Kujtojmë se vite më parë këngëtarja u shpallë fituese e këtij festivali, dhe përfaqësoi Shqipërinë dënjesisht me këngën "Zemrën e lamë peng".


(Kosova Sot Online)