VIP-at shqiptarë shprehin ngushëllime për vdekjen e Nexhmije Pagarushës

  • 07 shkurt 2020 - 12:08
VIP-at shqiptarë shprehin ngushëllime për vdekjen e Nexhmije Pagarushës

Në moshën 86 vjeçare ka ndërruar jetë Nexhmije Pagarusha, bilbili dhe këngëtarja më e madhe e skenës shqiptare.

Vdekja e saj i ka prekur gjithë ata që shpirtin e kanë mbushur plotë me këngët e saj dhe me zërin karakteristik që e ka pas.

Dhimbje të madhe për këtë humbje po ndjenjë edhe këngëtarët shqiptarë.

Dafina Zeqiri, Ermal Fejzullahu, Tuna, Blero, Art Abazi, Gili, Ledina Celo, Arta Memedi… janë vetëm disa nga emrat që përmes Instagramit kanë ndarë dhimbjen e ngushëllimin për Nexhmije Pagarushën.

Shpirti i saj pushoftë në paqe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ë ë ë ë ëëë...

A post shared by ë ë ë ë ë ë (@dafina.zeqiri) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gjithmonë në zemrat tona !ë

A post shared by GILI Official profile (@gili.official) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trupi yt u dorzua. Veprat tua kurr nuk do te vdesin. Pusho ne paqe legjenda ma e madhe shqiptare Nexhmije Pagarusha ë

A post shared by BLERO (@bleromuharremi) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DIVA e kengesë!

A post shared by Ledina Celo (@ledinacelo) on

(Kosova Sot Online)