Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë për një koncert madhështor

  • 20 prill 2020 - 19:56
Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë për një koncert madhështor

Dua Lipa, Rita Ora, Coldplay janë disa nga yjet që do performojnë në koncertin bamirës të organizuar nga ‘Radio 1’.

Ata dhe 20 artistë të tjerë kanë regjistruar një përmbledhje të ‘coverit’ të ‘Foo Fighters 2003 si ‘Times like this’. Të ardhurat e të cilës do shkojnë tek fëmijët me nevojë.

Të tjerët përfshijnë Anne-Marie, Bastille, Ellie Goulding, Jess Glynne, Paloma Faith dhe Rag ‘N’ Bone Man.

Kënga ‘Stay Home’ Live Lounge do të dalë në mesditën e 23 Prillit.

Kjo është lista e artistëve që do performojnë:

5 Seconds of Summer

AJ Tracey

Anne-Marie

Bastille

Biffy Clyro

Celeste

Chris Martin of Coldplay

Dermot Kennedy

Dua Lipa

Ellie Goulding

Grace Carter

Hailee Steinfeld

Jess Glynne

Mabel

Paloma Faith

Rag’n’Bone Man

Rita Ora

Royal Blood

Sam Fender

Sean Paul

Sigrid

Yungblud

Zara Larsson

(Kosova Sot Online)