Italia zgjedh këngëtaren shqiptare për të kënduar në Ditën e Pavarësisë

  • 25 prill 2020 - 20:15
Italia zgjedh këngëtaren shqiptare për të kënduar në Ditën e Pavarësisë

Italia sot feston pavarësinë e shtetit të tyre.

Italia sot përvjetorin e pavarësisë e feston në karantinë, por krerët e shtetit kanë gjetur një mënyrë të mirë për të festuar këtë fetë, dhe pjesë e planit është edhe këngëtarja shqiptare..

Italianët kanë zgjedhur disa këngëtarë nga vende të ndryshme për të mbajtur një performancë për hirë të kësaj dite, dhe nga Shqipëria kanë zgjedhur Irma Libohovën.

Të gjithë të ftuarit kënduan këngën ‘Bella Ciao’ dhe nga performanca e Irmës vëmendjen na tërheq edhe veshja e saj, ajo kishte zgjedhur që të paraqitet në video me një këmishë të kuqe dhe shqiponjën dykrenare.

(Kosova Sot Online)