Pasi konfirmoi shtatzëninë, Gigi Hadid aktivizohet në kuzhinë

  • 09 maj 2020 - 12:30
Pasi konfirmoi shtatzëninë, Gigi Hadid aktivizohet në kuzhinë

Gigi Hadid ka dokumentuar në Instagram, ‘aventurat’ e saj në kuzhinë.

Supermodelja 25-vjeçare, e cila konfirmoi kavën e kaluar se është shtatzënë dhe pret fëmijën e parë të Zayn Malik, ka provuar të jetë kuzhiniere në karantinë teksa solli pamje mbresëlënëse të bukës së saj të  përgatitur në shtëpi, shkruan DailyMail.

Ajo tregoi se me çka e shoqëroi bukën që përgatiti, duke shfaqur djathë dhe fruta në tavolinë.

“Një qëllim i imi në karantinë ishte të filloja të bëja bukë”, u tha ajo 53.7 milionë ndjekësve të saj në Instagram, përpara se të konfirmonte se procesi ishte “ia vlen të presësh”.

Ajo theksoi se receta ishte “nga kuzhina ime”, duke trguar hap pas hapi edhe për përgatitjen e salcës me vodka pikante pa alkool.

Motra e vogël e saj, Bella po ashtu ka qenë e angazhuar në gatim, ajo kishte përgatitur edhe biskota për Gigin.

Ato po jetojnë të izoluara në Pensilvani, bashkë me nënën, Yolanda Hadid si dhe babanë e tyre, ndërsa vëllai Anwar Hadid është në Londër bashkë me Dua Lipën.

Muajin e kaluar, Gigi festoi ditëlindjen e 25-të, ku edhe u zbulua shtatzënia e modeles.

Image

(Kosova Sot Online)