Vesa Luma feston ditëlindjen, Big Basta i bën dedikimin më emocionues: Ditëlinjda e zemrës...

  • 12 maj 2020 - 10:35
Vesa Luma feston ditëlindjen, Big Basta i bën dedikimin më emocionues: Ditëlinjda e zemrës...

Sot për Vesa Lumën është një ditë e veçantë.

Këngëtarja e njohur feston ditën e saj të lindjes.

Dhe në këtë dtië të veçantë ajo ka marrë urime të shumta nga miqtë dhe të afërm të saj, por ai më i veçantë sigurisht është i bashkëshortit të saj Bg Basta.  

Ai i ka dedikuar një postim mjaft romantik, i cili ka emocionuar pa masë Vesën.

“Sot eshte ditelindja e zemres sime Vesa Luma.. Nuk harrohen momentet qe kemi kaluar dhe po kalojme bashke, ato premtimet e bukura ne netet e gjata nen driten e henes qe pasqyronte ne fytyren tende. U dashurova me ty qe ne momentin e pare dhe cdo dite e me shume me shtohet dashuria. Te falenderoj per gjithcka qe je dhe per qe je kaq perfekte, nje nene e shkelqyer, grua dhe shoqe e pazevendesueshme! Te uroj ti gezosh dhe 1000 ditelindje te tjera me emer dhe 100 tjera me jete! Te dua!”, shkruan Big Basta.

“Jeta ime është e përmbushur kur kam mbretim tim afër. Të dua shumë jetë”, ka qenë përgjigja e këngëtares. Kujtojmë se Vesa dhe Big Basta janë prindër të një djali, të quajtur Lian.

Image

(Kosova Sot Online)