Këngëtarja me famë botërore ia bën follow në instagram Kides

  • E.K /
  • 07 korrik 2020 - 15:42
Këngëtarja me famë botërore ia bën follow në instagram Kides

Këngëtarja me famë botërore, Rosalina, i ka bërë follow Kidës në Instagram.

Kida ka treguar se ka shkruar me Rosalina-n në Instagram, mbas një video që i bëri tag ku dëgjohej kënga e Rosalias.

Kida është e vetmja artiste shqiptare, të cilën Rosalina e ka follow.

Një tjetër artiste e famshme e ndjek Kidën në Instagram, bëhët fjalë për Aya Nakamura, këngëtarja e hitit ‘’Daja Daja’’, me të cilën Kida është takuar dhe i kanë ruajtur kontaktet.

Së shpejti Kida do të vijë me një EP në bashkpunim me Sony Columbia, të cilët kanë nënshkurar kontratë me këngëtaren.

Kjo marrëveshje është arritur pasi menaxheri i këtij labeli ka dëgjuar Kidën në studio duke kënduar dhe ju ka pëlqyer shumë saqë i ka ofruar ta marrë në menaxhim.

Me sa duket Kida po tenton të arrij sukses përtej territoëve.

(Kosova Sot Online)