Njihuni me makinën “jashtëtokësore”

  • 13 dhjetor 2019 - 16:45
Njihuni me makinën “jashtëtokësore”

Citroen, i cili po feston 100-vjetorin e tij këtë vit, ka të ngjarë të përqendrohet për  prodhimin e makinave elektrike, vitin e ardhshëm.

Pronarja e kompanisë Linda Jackson njoftoi me shkrim në Twitter se do të bëjë automjete elektrike dhe të arritshëm për të gjithë.

Kështu, në vitin 2020 Citroen pritet të dalë në treg me gjashtë modele të elektrizuar.

Këtë vit, marka franceze bëri një prezantim me dy koncepte të bujshme elektrike.

(Kosova Sot Online)